Populārākie stadioni un arēnas Latvijā


Arēna Rīga -iiekštelpu arēna Rīgā, Latvijā

Arēna ir liela slēgta būve, bieži vien apļveida vai ovālas formas, kas paredzēta teātra, mūzikas priekšnesumu vai sporta pasākumu demonstrēšanai. Centrā ir liels laukums vai zāle, kuru no visām pusēm ieskauj daudzpakāpju sēdvietas skatītājiem. Arēnas slēgtas pilnībā, kas nozīmē, ka tām ir jumts. Arēnas galvenā iezīme ir tā, ka pasākumu telpa ir zemākais punkts, kas nodrošina maksimālu redzamību skatītājiem no jebkuras sēdvietas. Arēnas parasti ir paredzētas liela skaita skatītāju uzņemšanai.

Stadions ir vieta, kur galvenokārt norisinās āra sporta sacensības un koncerti. Stadions sastāv no laukuma vai skatuves, ko daļēji vai pilnībā ieskauj daudzpakāpju sēdvietas, kas paredzēta, lai skatītāji varētu stāvēt kājās, vai sēdēt un skatīties notikumu. Stadioniem ir atvērts jumts (t.i. tiem nav jumta), bet bieži ir sienas. Tomēr, mēdz būt arī stadioni ar jumtu vai jumtu, ko iespējams noņemt vasaras laikā un uzlikt atpakaļ, kad laiks kļūst vēsāks.

Arena Rīga

Arēna Rīga ir iekštelpu arēna Rīgā, Latvijā, ko galvenokārt izmanto hokeja un basketbola spēlēm un koncertiem. Visi lielākie mūzikas pasākumi un koncerti notiek Arēnā Rīga, tā ir uzņēmusi tādas vispasaules zvaigznes, kā David Guetta, Katy Perry un Rihanna. Arēnā Rīga maksimālais vietu skaits ir 14 500 un tā tika atklāta 2006. gadā, izmaksājot apmēram 28 miljonus EUR. Arēna tika uzbūvēta, lai 2006. gada IIHF pasaules čempionāts varētu tikt rīkots Latvijā.

Skonto halle

Skonto halle ir arēna Rīgā

Skonto halle ir arēna Rīgā. Skonto vestibilā atrodas konferenču zāles, trenažieru zāle un arēna ar mākslīgo futbola laukumu, kurā notiek arī daudzas izstādes un koncerti. Daudzfunkcionālā zāle sākotnēji tika uzcelta 1996. gadā un var uzņemt vai nu 2000 sēdošu skatītāju, vai 8000 skatītāju, kas stāv. Tas atrodas tieši blakus Skonto stadionam.

Skonto stadions

Skonto Stadium ir futbola stadions Rīgā, tajā ir 9500 sēdvietu, un tas ir uzbūvēts 2000. gadā. Tas ir lielākais futbola stadions Latvijā. Skonto stadions pārsvarā tiek izmantots futbola spēļu rīkošanai. Kopš atvēršanas 2000. gadā tas ir bijis Latvijas Augstākās līgas kluba Skonto Rīga un Latvijas futbola izlases, kā arī Latvijas U-21 mājas stadions. Bet, tajā dažkārt tiek rīkoti arī koncerti un stadions ir uzņēmis tādus pasaules grandus, kā Aerosmith, Metallica un Akon.

Daugavas stadions

Daugavas stadions

Daugavas stadions ir daudzfunkcionāls stadions Rīgā, kas atklāts 1958. gadā. Tajā notiek futbola un vieglatlētikas sacensības un kopš 1992. gada Daugavas stadionam ir Latvijas nacionālā sporta bāzes statuss. Šobrīd stadions var uzņemt apmēram 5 tūkstošus skatītāju. Daugavas stadionā jau vairākkārt norisinājušies Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, uzņemot lielu skaitu dejotājus, gan mazus, gan lielus, no visas Latvijas.

Olimpiskais sporta centrs

Olimpiskais sporta centrs ir iekštelpu daudzfunkcionāls sporta arēna Rīgā, kas tika atklāts 2005. gadā un spēj uzņemt vairāk nekā 10 tūkstošus skatītāju. Olimpiskais Sporta centrs piedāvā daudzfunkcionālu sporta halli, mākslīgā seguma futbola halli, telpas basketbola, volejbola, pludmales volejbola spēlēšanai, vieglatlētikai, peldēšanai, vingrošanai un aerobikas treniņiem. Arēnā ir norisinājušās dažādas sporta sacensības, kā arī koncerti, semināri un izstādes, piemēram, 2006. gada NATO Rīgas samits.